Kitüntetések és elismerések a doktoravató ünnepségen (2019. november 30.)

A Kémiai Intézet két oktatója magasrangú kitüntetésben részesült:

A Debreceni Egyetem Díszérme kitüntetésben részesült Prof. Brücher Ernő emeritus professzor aki nagymértékben hozzájárult a debreceni felsőoktatás, kutatás tartalmi színvonalának emeléséhez, jelentős mértékben elősegítette az egyetem tudományos és oktatási tevékenységének fejlesztését, szélesítését.

Tankó Béla Emlékdíj idei egyik kitüntetettje Prof. Kövér Katalin egyetemi tanár, aki a hazai spektroszkópiai szerkezetkutatások egyik legeredményesebb, nemzetközileg elismert, kiemelkedő szaktekintélye, akinek szakmai irányításával egy korszerű szerkezetvizsgáló és analitikai műszer-központ jött létre a Kémiai Intézetben.

Az év doktori értekezése díjat - ami az előző tanévben a Debreceni Egyetemen megvédett legérdekesebb doktori értekezések szerzőinek adományozható - vehette át Dr. Garda Zoltán „Nyíltláncú és makrociklusos ligandumok mangán(II)-komplexei mint lehetséges MRI kontrasztanyagok” című, értekezéséért.

A Debreceni Egyetem díszdoktorává avatták Prof. Allan Dean Sherry-t, az University of Texas, Dallas kémia professzorát, aki több mint 30 éve igen gyümölcsöző együttműködésben vesz részt a Kémiai Intézet Ritka(föld)fém Kutatócsoportjával.

(fényképek: https://hirek.unideb.hu/hu/hir/20191202_doktoravato-unnepseg)