Összes esemény

Eredmények megjelenítése 1-től 10-ig 36 találatból.

Akadémiai elismerések (2019. Május 12. )

A Magyar Tudományos Akadémia Elnöksége kiemelkedő tudományos munkássága elismeréseként Akadémiai Díjban részesítette Kéki Sándor egyetemi tanárt, az Alkalmazott Kémiai Tanszék vezetőjét. A kitüntetéseket Lovász László, az MTA elnöke adta át.

Az MTA közgyűlése tagválasztó ülésén E. Kövér Katalint, a Kémiai Intézet egyetemi tanárát rendes tagjává választotta.

részletek

51. Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny Döntő (2019. április 5-7.) (2019. Április 10. )

részletek

Fiatal Kémikusok Fóruma (2019. április 3-5.) (2019. Április 10. )

részletek

Hallgatóink sikeresen vettek részt a XXXIV. OTDK Kémiai és Vegyipari Szekciójában (2019. március 21-23.) (2019. Április 10. )

részletek

Kitüntetések (2019. január 18, 2019. március 15.) (2019. Április 10. )

részletek

Nyilatkozat (2019. Február 22. )

részletek

Kovács Henrietta Kémia PhD hallgató sikere a XXIV. Nemzetközi Vegyészkonferencián (2018. október 27.) (2018. November 05. )

Kovács Henrietta II. éves Kémia PhD. hallgató előadásával a Magyar Kémikusok Egyesülete Kolloidkémiai és Nanotechnológiai Szakosztályának különdíját nyerte el a XXIV Nemzetközi Vegyészkonferencián, amelyet 2018. október 24-27 között rendeztek Szovátafürdőn, Erdélyben. Kovács Henrietta dr. Horváth Henrietta tudományos főmunkatárs vezetésével végzi doktori tanulmányait a Kémiai Intézet Fizikai Kémiai Tanszékén. A díjazott előadás címe: Reverzibilis kémiai hidrogéntárolás irídium-komplexekkel.

részletek

Dr. Deák György egyetemi docens állami kitüntetésben részesült (2018. Augusztus 23. )

Augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából kimagasló tevékenysége elismeréseként a Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült  Dr. Deák György, a DE TTK, Kémiai Intézet, Alkalmazott Kémiai Tanszékének egyetemi docense. A kitüntetést 2018. augusztus 17-én Budapesten adták át.

részletek

Vegyészmérnök hallgató és témavezetője sikere nemzetközi konferencián (2018. Július 16. )

Viski Sándor III. éves vegyészmérnök BSc hallgató és Dr. Nagy Zoltán egyetemi adjunktus prezentációjukkal első díjat nyertek el a 436th International Conference on Chemical and Biochemical Engineering konferencián, amelyet 2018. július 8-9 között rendeztek Heraklionban (Kréta, Görögország). Viski Sándor a Kémiai Intézet Fizikai Kémiai Tanszékén végez kutatómunkát Dr. Nagy Zoltán egyetemi adjunktus témavezetésével, és ennek során a humán szérum albumin szelektív megkötésére alkalmas nanorészecske előállításán, valamint annak regenerálásán dolgoznak. A konferencián az „Interaction of Cibacron Blue with Human Serum Albumin -  A Promising Candidate for Regeneration of Albumin Depletion Columns” (A cibakron blue kölcsönhatása humán szérum albuminnal – egy ígéretes vegyület albuminkötő kolonnák regenerálására) címmel írt közleményüket a konferencia szervező bizottsága előadásra választotta ki és a prezentiációt első díjjal jutalmazta.

részletek

A Kémiai Intézet két fiatal vegyész kutatójának sikere az ISMEC 2018 nemzetközi konferencián (2018. Június 14. )

Az „International Symposium on Metal Complexes” nemzetközi konferencia tudományos bizottsága Dr. Lihi Norbertnek, a Kémiai Intézet fiatal vegyész kutatójának ítélte oda az idei Fernando Pulidori díjat. A díjat minden évben egy olyan fiatal (30 év alatti) kutatónak ítélik oda, aki a koordinációs kémia területén kiemelkedő tudományos munkát végzett és első és/vagy levelező szerzője egy nemzetközi folyóiratban elfogadott közleménynek. A díj átadására a 2018. június 3-7 között Firenzében rendezett „International Symposium on Metal Complexes 2018” konferncián került sor.

Ugyancsak ezen a konferencián Dr. Csire Gizella, a Kémiai Intézet fiatal vegyész kutatója nyerte el legjobb poszterért járó 3 díj egyikét.

Gratulálunk!