Az OTDK Kémiai és Vegyipari Szekcióban díjazott debreceni hallgatók
(1997-)

Az OTDK az ország legnagyobb tudományos rendezvényeként a tehetséges alkotó fiatalok színvonalas bemutatkozási lehetősége. Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) az oktatásért felelős minisztériummal és a Magyar Tudományos Akadémia fővédnökségével, továbbá a felsőoktatásban érintett minisztériumok és országos hatáskörű intézmények, szervezetek, alapítványok támogatásával minden páratlan év tavaszán 16 tudományterületi szekcióban hirdeti meg az Országos Tudományos Diákköri Konferenciát. A rendezvénysorozat meghatározó esemény a szekciókat befogadó felsőoktatási intézmények számára, és több ezer pályázó hallgató, konzulens, bíráló, szponzor, valamint érdeklődő tevékeny részvételével zajlik.

A szekciókba, amelyek az egyes tudományterületek országos döntői, azok a fiatalok nevezhetnek, akik a megelőző intézményi, kari konferenciákon erre teljesítményükkel jogosultságot szereztek. Lehetőséget kapnak a bemutatkozásra és a versenyben való részvételre a határon túli magyar egyetemisták, valamint a kiemelkedő középiskolás kutató diákok is.

OTDK ideje és helye DE hallgató (dolg.) I. helyezett hallgató
(és témavezetője)
II. helyezett hallgató
(és témavezetője)
III. helyezett hallgató
(és témavezetője)
Különdíjas hallgató
(és témavezetője)
- Különdíj típusa
2017.
Miskolc
2015.
Veszprém
38 Bogdándi Virág
(Dr. Lente Gábor)
Póta Kristóf
(Dr. Tircsó Gyula és
Dr. Kálmán Ferenc Krisztián)
Varga Eszter
(Dr. Borbás Anikó és
Dr. Herczeg Mihály)
Bege Miklós
(Dr. Borbás Anikó)
Bunda Szilvia
(Dr. Joó Ferenc,
Dr. Udvardy Antal és
Dr. Voronova Krisztina)
Homolya Levente
(Dr. Joó Ferenc,
Dr. Udvardy Antal és
Dr. Voronova Krisztina)
Kiss Virág
(Dr. Ősz Katalin és
Dr. Józsa Éva)
Kozsup Máté
(Dr. Buglyó Péter)
Ozsváth András
(Dr. Buglyó Péter)
Szabolcsi Roland Zsolt
(Dr. Horváth Henrietta)
Szabó Mária
(Dr. Fábián István)
Béke Ferenc
(Dr. Juhász László)
- Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság különdíja
Molnár Ákos Máté
(Dr. M. Nagy Noémi és
Dr. Kónya József)
- Sapientia Erdélyi Magyar Tudomány-egyetem Természet-tudományi és Művészeti Karának különdíja
Varga Eszter
(Dr. Borbás Anikó és
Dr. Herczeg Mihály)
- Prezentációs különdíj
2013.
Eger
34 (32) Bajusz Dávid
(Dr. Lente Gábor)
Parajdi-Losonczi Péter László
(Dr. Buglyó Péter)
Bihari Zsolt
(Dr. Buglyó Péter)
Bogdándi Virág
(Dr. Lente Gábor)
Kálmán Noémi
(Dr. Antus Sándor)
Lihi Norbert
(Dr. Várnagy Katalin)
Raics Mária
(Dr. Kállay Csilla)
Homolya Levente
(Dr. Joó Ferenc és Voronova Krisztina)
- Eger város különdíja
2011.
Pécs
31 (30) Hadházi Ádám
(Dr. Lipták András,
Dr. Fekete Anikó és
Dr. Csávás Magdolna)
Timári István
(Dr. Lente Gábor)
Hüse Dániel
(Dr. Buglyó Péter)
Pajtás Dávid
(Dr. Patonay Tamás)
Dávid Ágnes
(Dr. Kállay Csilla)
Dóka Éva
(Dr. Lente Gábor)
Kondor Zoltán
(Dr. Patonay Tamás)
Mező Erika
(Dr. Lázár László)
2009.
Debrecen
26 (25) Kiss Dóra
(Dr. Várnagy Katalin)
Jakab Alexandra
(Dr. Patonay Tamás)
Majtényi Eszter
(Dr. Nagy Miklós)
Makuta Mariann
(Dr. Harangi János)
Timári István
(Dr. Lente Gábor)
2007.
Szeged
13 Fekete Szabolcs
(Dr. Patonay Tamás)
Nagy Csilla Enikő
(Dr. Joó Ferenc)
Kalmár József
(Dr. Lente Gábor)
Timári Sarolta
(Dr. Várnagy Katalin)
2005.
Budapest (BME)
11 (10) Kalmár László
(Dr. Kerékgyártó János)
Juhász Péter
(Dr. Gáspár Attila)
2003.
Budapest (ELTE)
9 Andrási Melinda
(Dr. Gáspár Attila)
Pál Róbert
(Dr. Brücher Ernő)
Németh Nóra
(Dr. Borda Jenő)
Miklósi László
(Dr. Rábai Gyula)
- Dícséret
2001.
Gödöllő
36 Cziffrák Katalin
(Dr. Somsák László)
Csabai Péter
(Dr. Joó Ferenc)
Kálmán Ferenc
(Dr. Brücher Ernő)
Szabó Zoltán
(Dr. Lipták András)
Csordás Viktor
(Dr. Fábián István)
Jakab Márta
(Dr. Környei József)
Katona Klára
(Dr. Aradi János)
Szojka Janusz Marcin
(Dr. Zsuga Miklós)
Kállay Csilla
(Dr. Várnagy Katalin)
Ormós András
(Dr. Joó Ferenc)
Balogh Edina
(Dr. Sóvágó Imre)
- Dícséret
Kiss Eleonóra
(Dr. Patonay Tamás)
- Dícséret
Szíjgyártó Zsolt
(Dr. Fábián István)
- Dícséret
1999.
Veszprém
33 Ősz Katalin
(Dr. Várnagy Katalin)
Kovács Elza
(Dr. Pelyvás F. István és Dr. Tóth Zoltán)
Nagy Péter
(Dr. Tóth Imre)
Bakondi Edina
(Dr. Antus Sándor)
Kazsu Zoltán
(Dr. Gáspár Vilmos)
Nagy Miklós
(Dr. Zsuga Miklós)
Várkondi Brigitta
(Dr. Antus Sándor)
Baranyai Zsolt
(Dr. Brücher Ernő és Dr. Király Róbert)
- Dícséret
Béni Áron
(Dr. Kéki Sándor)
- ERSTE-bank Junior-díj
Gorzsás András
(Dr. Pelyvás F. István és Dr. Tóth Zoltán)
- Dícséret
Hajdú Csongor
(Dr. Micskei Károly)
- Dícséret
Horváth András
(Dr. Sztaricskai Ferenc és Csorvási Andrea)
- Dícséret
Kónya Krisztina
(Dr. Antus Sándor)
- Dícséret
Papp Gábor
(Dr. Joó Ferenc)
- Dícséret
Rajkó Gabriella
(Dr. Kathó Ágnes)
- Környezetvédelmi Minisztérium különdíja
1997.
Pécs
15 Ágoston Csaba Gábor
(Dr. Várnagy Katalin és Dr. Sóvágó Imre)
Enyedy Éva Anna
(Dr. Farkas Etelka)
Rákó János
(Dr. Kerékgyártó János)
Sógor Csilla
(Dr. Posta József)
Petrohán Krisztina
(Dr. Kiss Tamás és
Dr. Buglyó Péter)
Czakó Barbara
(Dr. Berényi Sándor)
- Dícséret
Lente Gábor
(Dr. Fábián István)
- Dícséret